Textové pole: O NÁS
WEST HIGHLAND WHITE TERRIER
Textové pole: West Highland White Terrier pochádza zo Škótska, zo severnej vysočiny (Highlands). Vo svojej vlasti sa používal k lovu na líšky, jazvecov a vydry. Pôvodne poľovnícky pes sa však postupom času čím ďalej tým viac, šľachtením, prispôsoboval požiadavkám kladeným na výstavné jedince a stal sa z neho rodinný pes. Predpoklady k lovu však stále nosí v sebe a lovecký pud má hlboko zakorenený. 
Textové pole: West Highland White Terrier je celkove veľmi sympatický psík, ktorý si získal v Anglicku a inde srdcia mnohých chovateľov.  	
	Náš chov bol založený v roku 2000, kedy sme importovali dve šteniatka z Českej republiky, z ktorých sučka Dorothea Coloris Nova je prvou chovnou sučkou našej chovateľskej stanice. Hneď od začiatku cieleného chovu si vo veľkom zakladáme na dobrom genetickom materiáli a na dokonalom zdravotom stave všetkých našich psov. 
Textové pole: Taktiež na kvalitnom výbere psov pri nakrývaní. V spolupráci s poradcom chovu dôsledne dodržiavame pravidlá nakrývania z dôvodu predchádzania príbuzenského inbrídingu. Týmto spôsobom sa nám výborne darí predchádzať zvýrazňovaniu neželaných znakov, ale práve naopak, dosahujeme veľmi dobré výsledky v ochrane kvalitného genofondu.
Textové pole: Chovateľská stanica West Highland White Terrier „ZO ZLATEJ ZÁHRADY“
Ing. Štefan Varga, Krížna 1007/12, 929 01 Dunajská Streda, Slovakia, tel: 0903 224 862, 
e-mail: westie[@]westie.sk
ZO ZLATEJ ZÁHRADY