Dňa 5.6.2010 sa konala výstava Grand Prix Slovakia v Nitre, kde naša Jessy zo Zlatej Záhrady opäť bodovala ziskom V1, CAC, CACIB a záverečným ziskom titulu Grand Prix Slovakia winner 2010.

 

 

WEST HIGHLAND WHITE TERRIER
ZO ZLATEJ ZÁHRADY
Textové pole: NEWS
Textové pole: Chovateľská stanica West Highland White Terrier „ZO ZLATEJ ZÁHRADY“
Ing. Štefan Varga, Krížna 1007/12, 929 01 Dunajská Streda, Slovakia, tel: 0903 224 862, 
e-mail: westie[@]westie.sk

Ďalší skvelý úspech zaznamenal reprezentant nášho chovu Ilém zo Zlatej Záhrady (o: Emir zo Zlatej Záhrady, m: Louisette White Oleander), ktorý sa 5-8.3.2009 zúčastnil najprestížnejšej svetovej výstavy psov CRUFTS 2009 v anglickom Birminghame a vo svojej triede (post graduate class) získal v konkurencii mnohých westíkov vynikajúce 2. miesto. Ilémovi a jeho majiteľke pani Sophie Toender srdečne gratulujeme.

Obrovský úspech westíka zo slovenského chovu

V sobotu dňa 29.3.2009 sa vo Viničnom konala Klubová výstava kde náš Emir zo Zlatej Záhrady získal vynikajúce výsledky.

             Najprv dostal hodnoteie V1, CC, CAC, Klubový víťaz. A tieto výborné výsledky obohatil ešte konečným ziskom hodnotenia BOB a BOG 2.

Emir zo Zlatej Záhrady korunoval svoje doterajšie úspechy ziskom titulu TOP West Highland White Terrier 2008 a v súťaži TOP Terrier 2008 ziskom 3 miesta.

Na výstave IHA v rakúskom Wieselburgu 4.4.2009 získal Emir zo Zlatej Záhrady hodnotenie V3.

EMIR = TOP WEST HIGHLAND WHITE TERRIER 2008

Na každoročnej výstave psov CACIB v maďarskom Szilvásvárade, ktorá sa konala v nedeľu 12. apríla 2009, nás opäť potešil Emir zo Zlatej Záhrady. U rozhodcu Ing. Jaroslava Kubaľu získal hodnotenie V1, CAC a CACIB. Nakoniec potvrdil výborné výsledky ziskom hodnotenia BOB.

            

Týmito vynikajúcimi výsledkami splnil podmienky na priznanie titulu Interšampión a zároveň sa nominoval na najprestížnejšiu výstavu psov CRUFTS 2010 do anglického Birminghamu.

Počas víkendu 9-10.5.2009 sa v Bratislave konala výstava CACIB, na ktorej sme získali tieto hodnotenia. V sobotu získal Ch. Emir zo Zlatej Záhrady hodnotenie V3 a Jessy zo Zlatej Záhrady hodnotenie V2, RCAC. V nedeľu bol Ch. Emir zo Zlatej Záhrady hodnotený V2, RCAC, RCACIB a Jessy zo Zlatej Záhrady V1, CAC.

ŠTENIATKO NA PREDAJ

Ponúkame na predaj januárové šteniatko zo spojenia

 

Otec: Ch. Emir zo Zlatej Záhrady

 

Matka: Louisette White Oleander

 

s veľkým výstavným potenciálom, po výborných rodičoch s veľmi kvalitným rodokmeňom.

Na výstave IHA v rakúskom Oberwarte 18.7.2009 sme dosiahli nasledujúce výsledky. Heidy zo Zlatej Záhrady V2, RCACA a Jessy zo Zlatej Záhrady rovnaké hodnotenie V2, RCACA.

Na medzinárodnej výstave psov Grand Prix Slovakia v Nitre 6.6.2009 sme získali nasledovné hodnotenia. Ch. Emir zo Zlatej Záhrady v triede šampiónov V3 a Jessy zo Zlatej Záhrady V1, CAC, RCACIB.

Dňa 16. augusta 2009 sme sa zúčastnili tradičnej výstavy Duodanube Bratislava, kde sa prvý raz na medzinárodnej úrovni predstavil nový reprezentant nášho chovu Noel zo Zlatej Záhrady. Vo svojej triede dorastu získal výborné hodnotenie ako „veľmi nádejný“.

             Veríme, že sa mu bude takto dobre dariť aj naďalej.

 

             Nesklamali ani ďalšie naše reprezentantky. Jessy zo Zlatej Záhrady ziskom hodnotenia V1, CAC, CACIB a Heidy zo Zlatej Záhrady s hodnotením V2, RCAC.

Počas prvého októbrového víkendu sme s Jessy a Heidy absolvovali dve výstavy. V sobotu 2.10.2009 na výstave CACIB v maďarskom Komárome získala Jessy zo Zlatej Záhrady V1, CAC a Heidy zo Zlatej Záhrady V2, RCAC. V nedeľu 3.10.09 bola v rakúskom Tullne výstava IHA kde Heidy zo Zlatej Záhrady získala V1, CACA, CACIB a Jessy zo Zlatej Záhrady V1, CACA, RCACIB.

8. až 11. október 2009 bol pre slovenskú chovateľskú verejnosť výnimočný vzhľadom na konanie výstav INTERRA (piatok) a WORLD DOG SHOW (štvrtok až nedeľa) v Bratislave. Výnimočný bol aj pre nás, pretože sa našej mladej Jessy zo Zlatej Záhrady podarilo na výstave INTERRA získať hodnotenie  V1, CAC. Na tej istej výstave získala Heidy zo Zlatej Záhrady hodnotenie V.

* JESSY zo ZLATEJ ZÁHRADY = WORLD WINNER 2009 *

Na výstave WORLD DOG SHOW 2009 v Bratislave nás vynikajúco reprezentovala Jessy zo Zlatej Záhrady, ktorá získala hodnotenie V1, CAC, CACIB a na záver veľmi cenné  hodnotenie WORLD WINNER 2009. Splnila tiež podmienky na priznanie titulu Slovenský šampión.

             Ďalší naši reprezentanti získali na WORLD DOG SHOW  2009 nasledovné hodnotenia. Dalma zo Zlatej Záhrady získala V4 a Emir zo Zlatej Záhrady získal V.

*** WORLD WINNER 2009 ***

Ďalší veľký úspech zaznamenala naša Jessy zo Zlatej Záhrady ziskom V1, CAC, CACIB a nakoniec aj ziskom titulu BOB a BOG na medzinárodnej výstave psov Nitracanis v Nitre 5.12.2009.

Cez víkend 15-16.5.2010 sa v Bratislave konala už tradičná dvojdňová výstava psov SPRINGDUODANUBE. V sobotu bola výstava spojená s nomináciou na Crufts, kde naša Jessy zo Zlatej Záhrady u rozhodcu p. Dr. Semana získala hodnotenie CAC, CACIB, BOB a nakoniec u rozhodcu p. Skoka z chorvátska aj BOG. Na tejto výstave sa predstavil aj nový náš odchovanec Rocky zo Zlatej Záhrady, ktorý si v kruhu počínal veľmi profesionálne. Veríme, že novým majitelom, rodine Sekovej z Bratislavy, prinesie ešte veľa radosti z úspechov. Gratulujeme !

             V nedeľu mala výstava prívlastok Stredo-Východoeurópska. Tam Jessy zo Zlatej Záhrady získala ocenenie CAC, CACIB a Central-East European winner. Na naše prekvapenie, namiesto rozhodkyne  p. Molinari z Portugalska, posudzoval westíkov maďarský rozhodca p. Korózs. Jeho posudzovanie nekomentujeme, nech si každý vytvorí vlastný úsudok (obr. 16.5.2010).

Rocky

16.5.2010

Jessy

Jessy

V priebehu víkendu 22-23.5.2010 sa v maďarskom Komárome konala veľmi dobre obsadená Medzinárodná výstava psov CACIB, kde naša Jessy zo Zlatej Záhrady získala prvý deň u japonského rozhodcu p. Fujihatu hodnotenie V1, CAC, RCACIB a nasledujúci deň u rozhodcu p. Jovanovića zo Srbska znovu bodovala ziskom hodnotenia V1, CAC, CACIB.

Jessy

V sobotu 12. júna 2010 sa v rakúskom Klagenfurte konala tradičná výstava IHA kde nás reprezentovala naša Jessy zo Zlatej Záhrady, ktorá v kvalitnej konkurencii získala hodnotenie V1, CAC, CACIB, BOB a v konečnom hodnotení aj  BOG 2.

Na Špeciálnej výstave psov v Košiciach dňa 10.7.2010 sa prvý raz predstavila naša mladá nádejná reprezentantka Odry zo Zlatej Záhrady, ktorá získala vynikajúce hodnotenie V1, CAJC. Opäť bola úspšená aj Jessy zo Zlatej Záhrady, ktorá získala v triede šampiónov hodnotenie V1, CAC a nakoniec aj ocenenie “Víťaz špeciálnej výstavy”.

Brnenská medzinárodná výstava psov 19.6.2010 priniesla úspech Jessy zo Zlatej Záhrady ziskom V1, CAC, CACIB.

Medzinárodná výstava psov v Bratislave bola úspešným vystúpením našej Jessy zo Zlatej Záhrady, ktorá počas oboch dní 21 aj 22.8.2010 získala hodnotenie V1, CAC, CACIB. Ziskom titulu CACIB v sobotu 21.8.2010 splnila podmienky na priznanie titulu Interšampión.

Jessy

Jessy

Na výstave CACIB v maďarskom Komárome 16.10.2010 sa vynikajúco darilo našej Jessy zo Zlatej Záhrady, ktorá získala hodnotenie V1, CAC, CACIB, BOB, čím splnila podmienky na priznanie titulu “Maďarský šampión” a nakoniec nás veľmi potešila aj ziskom hodnotenia BOG 3.

Jessy

Jessy

matka: Odry zo Zlatej Záhrady                 otec: Ich. Emir zo Zlatej Záhrady

ŠTENIATKA NA PREDAJ

Úspešné tri dni zaznamenala naša Heidy zo Zlatej Záhrady na výstave v Nitre. V piatok 19.11.2010 na klubovej výstave terieróv získala hodnotenie V1, CC, CAC a získala aj hodnotenie “Klubový víťaz”. V sobotu 20.11.2010 sa zúčastnila výstavy Nitracanis, kde získala hodnotenie V1, CAC, RCACIB a v nedeľu 21.11.2010 korunovala svoj úspech ziskom hodnotenia V1, CAC, CACIB. Splnila tým podmienky na priznanie titulu “Slovenský šampión krásy”.

Svoje tohtoročné výborné výsledky potvrdila Jessy zo Zlatej Záhrady aj na medzinárodnej výstave IHA v rakúskom Welse, kde 4.12.2010 získala hodnotenie V1, CACA, CACIB, BOB a na druhý deň tiež vynikajúce hodnotenie V1, CACA, CACIB. Splnila podmienky na priznanie titulu “Rakúsky šampión”.

Veľký úspech zaznamenal náš legionár Noel zo Zlatej Záhrady, ktorý súťaží u protinožcov v ďalekej Austrálii a vynikajúco tam reprezentuje náš chov. Po sérii úspechov na národných výstavách mu bol koncom roku priznazný titul Austrálsky šampión. Noelovi aj jeho novým majiteľom srdečne gratulujeme a želáme mnoho ďalších veľkých úspechov.

Jessy

Jessy

Noel

Noel

Dňa 16.2.2011 sa v rakúskom Grazi konala výstava IHA, na ktorej sa po prvý raz predstavil naša nádejná reprezentantka Sunny zo Zlatej Záhrady, ktorá získala hodnotenie V3. Suverénne si počínala Jessy zo Zlatej Záhrady, ktorý získala hodnotenie V1, CAC, CACIB.

Sunny

Jessy

MIMORIADNY ÚSPECH JESSY ZO ZLATEJ ZÁHRADY CRUFTS 2011 - 3. MIESTO

Ponúkame vám na predaj chovateľsky veľmi perspektívne šteniatka. Sedem mesačného Yorika zo Zlatej Záhrady zo spojenia: Dalma zo Záhrady & Rocky zo Zlatej Záhrady, šteniatka z nového vrhu zo spojenia: Dalma zo Zlatej Záhrady & White Diamant Oh´la la Choccollate a šteniatko zo spojenia: Heidy zo Zlatej Záhrady & Emir zo Zlatej Záhrady. 

ŠTENIATKA NA PREDAJ

Výborný úspech zaznamenal reprezentant nášho chovu Uncas zo Zlatej Záhrady v Spojených štátoch amerických, kde v januári 2012 získal titul AKC Champion. Jeho majiteľke pani Frances Fielder srdečne gratulujeme.

V piatok 18. mája 2012 sme sa zúčastnili Svetovej výstavy psov v rakúskom Salzburgu, kde sa v silnej konkurencii vynikajúco darilo našej ICH. Jessy zo Zlatej Záhrady, ktorá v triede šampiónov získala hodnotenie CACA, R-CACIB.

Cez víkend 26-27.5.2012 absolvovala naša ICH. Jessy zo Zlatej Záhrady výstavu CACIB v maďarskom Komárome kde prvý aj druhý deň získala vo svojej kategérii hodnotenie EXC 1, CAC, CACIB.

26.5.2012

27.5.2012

Novú sezónu kolotoča výstav sme odštartovali veľmi úspšne vďaka nášmu Alexovi zo Zlatej Záhrady, ktorý po niekoľkých úspešných výstavách získal tituly Maďarského aj Slovenského Junior Šampióna.

             Vďaka tomu sme sa rozhodli, aby reprezentoval náš chov v Severnej amerike, kde sa jeho majiteľkou stala pani  Katryn Bulloch. V svojom novom pôsobisku sa mu darí naďalej, čo dokazuje získanie titulu Šampióna Kanady. Srdečne gratulujeme.

Alex

Predstavujeme Vám novú nádej nášho chovu Chockie zo Zlatej Záhrady, ktorá nás veľmi teší hneď v úvode svojej výstavnej kariéry. Po prvých mesiacoch výstavných skúseností získava titul Junioršampióna Maďarska. Veríme, že sa jej rovnako dobre bude dariť aj ďalej. Viac v sekcii Ocenenia a rodokmene.

Chockie

Chockie

Elka

Eimi

Aj v novej sezóne 2014/2015 máme v súťažiach naše reprezentantky, Chockie zo Zlatej Záhrady, Elku zo Zlatej Záhrady a Eimi zo Zlatej Záhrady. Veľmi nás potešil zisk titulu Junior sampióna Slovenska, ktorý získala Elka zo Zlatej Záhrady. Všetky výsledky si môžete pozrieť v časti Ocenenia a rodokmene.